Kıvırcık Saçları Tamize Etmek İçin En İyi Rehber

kıvırcık saç kılavuzu evcilleştirmek için nasılKabarmanın nemden geldiğini hepimiz bilir. Fakat sürtünme, kütikül hasarı ve ilaçlar da kabarma yaratabilir. Suçluyu niçin umursuyorsun? Şundan dolayı en iyi çözümler nedene ve kıvrılma tipinize bağlıdır. En iyi yumuşatıcı şampuanlardan son olarak bukle dövüş ilaçlarına kadar, kabarmayı yumuşatmak için bilmenizde fayda olan her şey burada.

Frizz 101: Frizzinize Niçin Olan Nedir?

Kabarcığı yönetmek istiyorsanız, manikürünüzün durumu ve saçınızın dokusu ile samimi olun. Kütikül hakkaten Jaluzilerdeki slatlar şeklinde gözüküyor. Kütikül kompaksa, perdeler kapanır, dilekler düz bir halde uzanır ve saçlar pürüzsüz görünür. Kuru yada kıvırcık saçlar nemi emdiğinde, kaburgalar yükselir ve saçlar kıvırcık gözükür. Sudaki kuruluk, sürtünme ve hatta mineraller de çıtaları yükseltebilir, bu yüzden düz çubukların bile kıvrıklaşmasına niçin olabilir.

Phoenix, AZ’te Mane Attraction Salonu’nın sahibi olan Kendall Ong, “Burada hava fazlaca kuru ve su o denli mineral yüklü ki, fazlaca fazla hasar görmüş saç ve aşındırılmış kütikül görüyorum ki ayrılıyor ve kıvrılıyor.”

Çoğu zaman, sürtünme – termal kuruma esnasında aşırı ısı kullanmaktan, havluya kuru yada aşırı ağartmaya kuvvetlice sürtünme – hasarı oluşturur. Bu örnekte, Kendall, kabarma bileşikleri sorununu denetlemek için yassı ütüleme diyor. Niye ya? Isı, kütikül hasarına niçin olur, kütikül hasarı, gözenekliliği artırabilir ve hasara bağlı gözeneklilik, saçın nemi süratli bir halde emmesi sebebiyle hususi bir sorun sunar, sadece onu en kısa sürede kaybeder. Bu yüzden bazı ürünler kabarma mücadelesine adım atmıyor şeklinde görünüyor.

Yanlış yoldam ve sistemik nedenler çoğu zaman “bebek” kabarmasının gerisindedir. NYC'deki Cutler Salon'da bir yazar olan David Stanko, statikin kabarmaya benzeyebileceğini söylüyor ve doğum denetim hapları şeklinde ilaçların tüy bulanıklığı yaratabildiğini fark etti. “Kimi zaman, kabarma basitçe genetik ya da sistemik” diyor.

saç manikürKabarcılığınıza neyin niçin bulunduğunu belirlemek için kendinize mesele:

1. Saçlarım kıvırcık mı

2. Saçlarım bu şekilde mi hayata merhaba dedi (bulanık bir kıvrım ile) yoksa yetişkinlikte kıvrılıp mı döndü?

3. Saçlarım ziyan oldu mü?

Denetlemek için, birkaç ipi tutun ve parmaklarınızı yukarı kaldırın. Sürük ve pürüzlülük, kütikül hasarını gösterir. Arkasından suya birkaç ip geçirerek gözeneklilik testi yapın. Süper gözenekli saçlar süratli bir halde batar, bu sebeple nemi hızla emer. Kabarma eğilimli kıvırcık saçlar için parmaklarınızı çalıştırın aşağı onları gerilmiş olarak çekerken birkaç iplikçik, sonrasında onları özgür bırakın. Saçınız muntazam bukleler haline gelmiyorsa, gözenekli ve zayıf olur.

Arkasından, karışıma kıvrılma türü ilave edin ve F kelimesiyle savaşmanın en iyi yollarını bulup bulgularınıza dayanarak araştırın.

Kıvırcık Saçlar Döşenirken Niçin Curl Tipi Önemlidir?

Kıvırcık saçlar niçin nemli kabarır? Folikül, keratinize yada sertleşmeden ilkin yumuşak, yeni oluşturulmuş saç dokularını biçimlendirmek için bir kalıp görevi görür. Yuvarlak bir folikül düz saç üretir ve eliptik bir kıvırcık saçla sonuçlanır.

“Kıvırcık saçlar, açık bir kütikül olan iplikçik süresince her kıvrımda en kuru ve en kırılgan” diyor Diane Bailey, naturel bir saç uzmanı, özgür meşhur stilist ve Shea Nemlendirici'nin güzellik elçisi. “Bobin ne kadar sıkı ve saç kıvrık olursa, o denli kabarık olmuş olursunuz.”

Saçınızın kıvrılma potansiyelini merak ediyorsanız, Mizani’nin Naturel Kıvrılma Anahtarı saçı kıvrılma özellikleri ve gereksinimlerine gore tanımlar. Saçlarınızı Natural Curl Key fotoğrafları ile karşılaştırın. Tip IV (4) ve üstü nemdeki kabarma olasılığı yüksektir.

Mizani Curl Key

Kıvırcık Saçlar Iyi mi Denetim Edilir

Kıvırcık saçlarınızın temelini biliyor musunuz? Kıvırcık saç çözümleriniz ve kabarcığınızı yumuşatmak için en iyi ürünler.

Genetik, ilaç bazlı yada sistemik bir kabarıklığı iyi mi yönetirsiniz:

Daima birazcık kabarıklık yaşarsanız, ara sıra görün yada ilaçlardan olduğundan şüphelenirseniz, saçınızı havada kurutmayın, pürüzsüzce üfleyin.

Stanko, “Statik ve puslu kabarma çözümleri aynıdır. Sülfat içermeyen bir şampuan ve saç kremi ile başlayın. Bu ürünler daha azca sürfaktan içerdiğinden, saçı hafifçe kaplayarak fazlaca ufak bir ağırlık eklerler. Arkasından, Redken Extreme Anti-Snap şeklinde orta ağırlıkta bir şekillendirici krem ​​yada hafifçe bir bırakma kremi uygulayın. Kurudukça, kütikül üstünden direkt hava akımı; agresif şekilde hava akışını engellemeyin. Kökten uca bölümleri yumuşatmak için fırçanızı kullanın. ”

Ek olarak anahtar: Geniş dişli bir tarakla şekillendirme ürünlerini eşit şekilde dağıtın; Bu tarz şeyleri elinizde çalıştırmayın. L'Oreal Saç Uzmanlığı EverSleek yada EverCurl sülfatsız saç bakımını deneyin.

Kıvırcık saçlarınızı kuru yada hasarlı olduğunda iyi mi ehlileştirebilirsiniz:

Saçınız hasar yada gözenek testlerinde başarısız olursa, sert su minerallerini gidermek için temizleyici ile başlayın. Malibu C ürünleri patenti en etkili sistemde meblağ. Sonrasında, Ong, rutubet bazlı bir şampuan ve saç kremi kullanın ve rutubet bazlı krem ​​yada hafifçe bir yağla yoldam uygulayın.

“Yağlar birbirine karışıyor sadece değişik dereceler var” diyor. “Düşük fiyatlı olanlar çoğu zaman daha düşüktür.” Kuru, yıpranmış saçlar için en sevilmiş olduğu şey, üfleme öncesi ya da saç kesimi olarak kullanılabilen Bumble and Bumble Hairdresser Invisible Oil'dir.

Ong, bu saç için protein bazlı ürünlerden kaçınırken (fazlaca fazla sertleşebilir), Bailey saçların zarar gördüğünde diyor ve gözenekli, saç lifindeki boşlukları doldurmak için ilkin protein bazlı bir saç kremi uygulamanız gerekir. Sonrasında sızdırmazlığını sağlamak için bir nemlendirici uygulayın. Pantene Pro V Conditioner'ı deneyin. Haftalık, nemlendirici protiens ile Kuru Saçlar için Kerastase Masquintense kullanın. İçinde salonları sor KMS California Nemli Onarım Tekrardan Yapılanması Terapi.

Kıvırcık yada düz, ziyan olmuş saçlar en önce restoratif ürünler ve derinlemesine bakım gerektirir. İngiltere merkezli bir kozmetik kimyacısı ve bir tricholog olan Tony Maleedy'i ekliyor: “Nemli koşullarda, herhangi bir kütikül hasarı nemin saça nüfuz etmesine ve geçici hidrojen bağları düzenlemesini bozmasına izin verir. Sonrasında, saçlar kıvırcıklaşır. Ek olarak, naturel olarak kıvırcık saçlar havada kurumaya bırakılırsa, uçlar herhangi bir yöne gitmeye bırakıldığı için saçlar kıvırcık görünecektir. ”(Bir niçin daha ağır, künt kesikler kabarmayı en aza indirir, fazlaca sayıda katmanla kesmeler kabarma eğilimindedir. .)

Ek olarak anahtar: Bir tek naturel şartlandırılmış domuz kılı olan fırçaları kullanın. Manikür mühürlemek için negatif iyonları kullanan bir üfleyici ile kurulayın.

Kıvırcık saçlar kıvırcık olduğunda iyi mi denetim edilir:

saç yoğunluğuKıvırcık saçlar nerede ise daima nemden yoksundur ve solüsyonlar kısmen saç yoğunluğuna bağlıdır. Barron’un Atlanta, GA’daki Londra Salon’una haiz olan David Barron’a gore, averaj saçın inç kare başına ortalama 150 teli var. Daha kalınca saçlar 200-250 tellerde daha yüksektir ve ince saç saatleri 120 ya da altındadır. Bu niçin mühim? Şundan dolayı ince saçlar ağır nemlendirici ürünler alamaz, sadece yoğun saçlar onlara doygun hale gelebilir.

Daima nemlendirici bir şampuan ve saç kremi kullanın (Barron UNITE'den hoşlanır), saçları havluyla kurulayın ve Fas Yağı şeklinde Aragon yağı yada silikon bazlı bir ürün uygulayın. İnce saçlar için bezelye büyüklüğünde bir miktar kullanmayın.

Barron “Ürünü bir tarakla eşit şekilde dağıtın” diyor. “Sonrasında, bir termal koruyucu maddeyi sisleyin, saçları üfleyicinin difüzörünün fincanına yerleştirin ve difüzörü telin içinde yukarı ve aşağı hareket ettirin. Bukleleri ezmeyin; parmaklarını saçlarından uzak tut. ”

İyi şekillendirilmiş bukleleri korumak için, Ong krema bazlı Aveda Be Curly Curl Enhancer'i tercih eder. Bukleleriniz tutarsızsa, nemlendirici bir ürün kullanın (Davenes MOMO Anti-Frizz Koruyucu Sıvısını deneyin) ve bir ısı koruyucu kullanın, sonrasında bölümler üstünde hafifçe düz bir ütü yapın.

Diane Bailey, naturel kıvrılma ve kabarmayı engellemenin 4 anahtarı bulunduğunu söylüyor:

1. kullanım kütikülün kapanmasına yol açan bir asit bileşenine haiz şampuanlar ve saç kremleri. Bunların pH'ı 6 yada 7'dir. Bunlardan birini bulmak için şişede “kıvrılmış yada ziyan olmuş saçlar” arayın.

2. Süratli bir halde düzeltmeye ihtiyacınız olduğunda ılık suyu elma sirkesiyle 2: 1 oranında karıştırın. Kütikül kapatmak için bu asit durulama kullanın.

3. Çoğu zaman kuru olan orta-kıvrık kıvırmak için ve kırılgan, içinde bırakılmış bir nemlendirici yada saç kremi kullanmadan ilkin bir protein ürünü uygulayın. Kıvrılma tipinden bağımsız olarak rutubet anahtarıdır.

4. Nemlendiriciyi şekillendirme ürünleri ile kaplayın. Hafifçe dalgalı-kıvırcık saçlar için, silikon bazlı bir ürün yada şekillendirici krem ​​kullanın. Yada, Design Essentials Curl Enhancing Mousse'ı deneyin. Bailey, tüyler saçları hafifletmekten kaçınmak için yeterince hafifçe, sadece gene de tırnak etini kapatıyor. Saçınız fazlaca sarı yada sapıksa, daha ağır şekillendiren bir tereyağı kullanın. Bailey, yıkamaya devam eden kızlar için en iyisi olan Shea Moisture Organic Coconut & Hibiscus Curl Enhancing Smoothie'yi önerir.

Silikonlar fena bir rap yaşar, sadece Maleedy, dimetikon ve siklopentasiloksan şeklinde olanların iyi kabarma savaşçıları bulunduğunu bu sebeple saç yüzeyine uygulandığında nemin kütiküllere nüfuz etmesini engellediğini söylüyor. “Naturel yağlar benzer bir iş yapabilir, sadece bir çok silikondan daha ağırdır ve saçı fazlaca ağırlaştırır” diye ekliyor.

En fazlaca satan yağların çoğunun gerçekte fazlaca azca oranda Aragon yağı içermesinin sebebi budur; Fas Yağı çoğunlukla silikonlardan oluşur. Saf, naturel yağları azca oranda kullanın; Yoğun, aşırı kıvırcık saçlar için en iyisidir.

Kıvırcık saçlarınızı düzeltmek ve kıvrılmamak için parasız tutmak istiyorsanız, ters çevirme ile savaşım etmeniz gerekir. Maleedy, “Süper nemliyse, düz ütülemeden birkaç saat sonrasında, atmosferdeki su molekülleri kılların iç liflerine nüfuz eder ve hidrojen bağlarını bozar. Sonrasında saçınızın geçici, düz yapısı orijinal durumuna ve uzunluğuna geri dönmeye adım atar. ”

İade kıvrılmalarını önlemek için (bukle kanalıyla), Marco Pelusi'nin Kabarmayı Önleyici Durdurulan Saç Kremi şeklinde bir nemlendirici kullanın ve uygun fönlemeyi uygulayın. Saçınızı saç tipinize uygun bir ürünle hazırlayın, şekillendirici kremden hafifçe bir silikona ve daha ağır serum yada yağa kadar. Muntazam çalışın, bir termal koruyucu uygulayın ve saçınızı kurutun. Düz ütüle takip edin. İşlemi bitirmek için, nemli bir anti-nemlendirici pomad yada parlaklık spreyi ile kapatın.

Ek olarak anahtar: Düz ütü yaparken, 250 aşama ile başlayın ve bir tek gerekirse ısıyı arttırın. Kağıt mendil üstündeki ütüyü kontrol edin; 5 saniye sonrasında yanarsa, ütü fazlaca sıcaktır. Ütüyü hareket halinde tutun; ütüyü saçınıza tutmaktan 5 geçiş yapmak daha iyidir.

Yeni Kıvırcık Saç Çözümleri

Birçok hanım kabarıklıkla savaşmak için kimyasal bazlı Brezilya / Keratin tedavilerine başvurur. Saçları değişik derecelerde düzleştirmeleri amaçlanıyor. Formaldehit yada aldehitler içerenler için endişeleniyorsanız (ve bir çok pek itiraf etmiyorsa), stilistinize hangi markayı kullandığını mesele, peşinden Çevre Emek verme Grubu tarafınca meydana getirilen testlerde iyi mi göründüğünü görün.

Japonca Termal Düzeltmeyi tercih ederseniz, bu tedavilerin kütikül hasarına niçin olabilecek izin verilen bileşenlerle bağları kırdığını ihmal etmeyin. ve saç rengini hafifletmek. Daha yeni Keratin tedavileri keratin, ısı ve öteki kimyasalları birleştirir.

Barron, Keratin Blow Out'un keratinin kıvrımlara nüfuz etmesine izin verdiğini söylemiş oldu. “Saçlar salonda ütüleniyor, sadece bir kez şampuanlanırsanız, hala kıvrılıyorsunuz, bir tek kıvrılmıyorsunuz.”

Süper nemli Florida'da hanımefendiler için çarpan öteki bir tedavi ise Hair Botox. Saçlar için yaşlanma karşıtı bir tedavi olarak kullanıldığında, kaybedilen proteini geri kazandırır, saçı kollajen ile doldurur ve aldehitler için yumuşak, kabarıklığa karşı savaşan bir alternatif olan glikolik asit ve üre ile pürüzsüzleştirir.

FL Eclipse Salon ve Wellington'daki Day Spa'da, Claudia Diesti, bir sonraki büyük şey olmak zorunda bulunduğunu söylüyor. O ve kızı Monica ayda birkaç Saç Botoksu tedavisi alıyorlar ve 250-300 dolar alıyorlar. Saçın uzunluğuna ve yapısına bağlı olarak servis 1-2 saat sürebilir.

“Düzeltme işlemi için Brezilyalı bir tedavi tavsiye ederim; Müşterinin kondisyonlama ve bukle kontrolüne ihtiyacı var ise, Hair Botox'u tavsiye ederim ”diyor Claudia Diesti. “Kıvrılması hafifçe düzeltir ve kabarma kontrolü için harikadır.”

Bukle Mücadelenizi Iyi mi Başlatırsınız?

Kimyasal içermeyen bir rota tercih ediyorsanız, rahat başlayın. Saçları nemlendirmek ve kütikülleri düşük tutmak için aynı anda çalışan pürüzsüzleştirici şampuanlar, saç kremleri, jeller ve serumlar vardır. TRESemm Climate Control ürünleri her yoğunluğa haiz düz dalgalı saçlarda kabarma mücadelesi için çılgınca eleştiriler alırken, markanın Keratin Smooth serisi dalgalı saçları saçı yönetilebilir ve kabarık bırakmamak için tam bir rejim sunar. Bu tarz şeyleri deneyin, peşinden bukle ve kıvrılma türünüzle ilgili tavsiyelere uyun.


About admin

Check Also

Yazları bu 6 sıcak hava saç modelleri ile serinlemek

Kuşkusuz, oldukca sayıda evcil hayvan peelingim var. Fakat en büyük sıkıntılarımdan birinin ne işe yaradığını ...